4 benefity kúpy repasovaných počítačov a inej techniky pre váš biznis

Technologicky zdatný spotrebiteľ si uvedomuje, že kúpou repasovaného počítača získa špičkové zariadenie za výhodnú cenu. Ak si túto skutočnosť vezme k srdcu aj začínajúci podnikateľ, bude vo výhode. Kúpa repasovanej technológie je rozumným podnikateľským krokom, z ktorého bude váš biznis profitovať. Prečo?


Bez ohľadu na veľkosť firmy či počet zamestnancov, nepochybne budete potrebovať kvalitné technologické a hardvérové vybavenie, ktoré posunie váš biznis na vyšší level. Repasované monitory, počítače alebo notebooky sú dobrým “odrazovým mostíkom”.

Nákladová efektívnosť

Kúpou repasovanej kancelárskej techniky dokážete získať spoľahlivé a cenovo dostupné zariadenia, ktorých cena môže byť nižšia aj o 50% oproti novým modelom. Bez problémov sa tak “zmestíte” do plánovaného rozpočtu a ušetrené finančné prostriedky môžete investovať do iných oblastí vášho podnikania.

Zlepšenie peňažného toku

Znížené prevádzkové výdavky (vďaka kúpe lacnejšieho repasovaného počítača) môžu viesť k pozitívnemu zlepšeniu peňažného toku - tzv. cash flow, ktorý podnikateľovi umožňuje splácať dlhy, uhrádzať bežné výdavky a slúži tiež ako potenciálna rezerva pri možných finančných problémoch.

Efektívny IT systém

Repasované počítače sa môžu vyznačovať lepšími a aktuálnejšími funkciami v porovnaní so zariadeniami v rovnakej resp. podobnej cenovej kategórii - pri repase podliehajú prísnej kontrole, oprave a najnovším aktualizáciám. To znamená, že dosiahnete efektívny IT systém, spojený s menšími prestojmi a vyššou produktivitou práce, ktorý môže v konečnom dôsledku znamenať aj vyššiu ziskovosť.

Šetrite peniaze aj čas

Častou chybou podnikateľov je, že kúpu nového zariadenia odkladajú príliš dlho. Dôvodom tejto neochoty býva aj fakt, že do predchádzajúcej techniky investovali veľa peňazí. Myslíte si, že šetríte, no v skutočnosti vás to niečo stojí - čas. Lepšia a rýchlejšia technika, ktorá neustále prichádza na trh vám môže pomôcť dosiahnuť vytúžené ciele za kratšiu dobu. S lacnejšími repasovanými notebookmi či počítačmi si budete môcť “dovoliť” vynoviť vybavenie častejšie.


Zdroj obrázku: 13_Phunkod / Shutterstock.com