4 základné faktory pre váš úspešný online biznis

Kamenné prevádzky za posledný rok zaplakali. Biznis držala pri živote len štátna almužna. Hovorili ste si, že takto dopadnúť nechcete a pustili ste sa radšej do online podnikania? Spustili ste nový web, prípadne viac zapracovali na tom starom? Máte pocit, že to má v súčasnej dobe potenciál a je to istota?

Ste naozaj pripravení a na nič ste nezabudli? Poďme si spoločne overiť, ako sú na tom vaše ciele či SEO stratégia. A pozreli ste sa dostatočne aj na vašu konkurenciu?

1. Stanovenie presných cieľov

„Skúsime toto, keď-tak potom tamto a uvidíme?” Hovorí vám to niečo? Poďte na to inak – stanovte si presné marketingové a obchodné ciele. Dosiahnuť ich môžete prostredníctvom KPIS – kľúčových ukazovateľov výkonnosti. Ich hlavnou výhodou je, že si pomocou nich presne určíte, čo chcete merať, v akom časovom období, cez aký zdroj a výsledky budete pravidelne reportovať.

2. Odlíšenie od konkurencie

Prečo by si mali vaši zákazníci vybrať práve váš produkt? V čom ste iní? Vybrali ste si správnu cieľovú skupinu? Ktorý produkt má u vás najväčší potenciál a mohol by byť vašou vlajkovou loďou? A čo s kľúčovými slovami, na ktoré sa zobrazujete vy a na ktoré vaša konkurencia? Myslite na všetky tieto veci, keď budete plánovať a zacieľovať kampaň. Aby nezapadla niekde v prachu, veľmi veľmi vzadu za vašou konkurenciou.

3. SEO On page

Aby si vás ľudia našli, potrebujete byť viditeľní. A práve na to slúži vaša webová stránka. Pokiaľ ju nemáte správne SEO optimalizovanú, dostanú sa na ňu vaši potenciálni zákazníci len veľmi ťažko. Zapracovať hlavné kľúčové slová, súvisiace s vašimi produktmi je preto viac než žiadúce. Mali by ste ich mať zapracované v title, H1, meta popise, texte a URL linke podstránok.

Netrúfate si na to sami? Obráťte sa na profesionálov. Vyhľadajte si SEO služby digitálnej agentúry.

4. Linkbuilding

Nemyslíme len interný linkbuilding v rámci súvisiacich podstránok a blogu. Je dobré, ak na vás odkazujú aj iné weby. Dosiahnuť sa to dá pravidelnou tvorbou relevantného obsahu. Ak vás začnú aj iné stránky považovať za autoritu v tejto oblasti – budú na vás odkazovať a vás to nebude nič stáť. Prezradia vám to metriky Citation flow a Trust Flow. Ak máte rozbehnuté nejaké partnerské spolupráce s inými webmi či spoločnosťami, tiež sa oplatí mať na týchto stránkach aspoň logo.


Zdroj obrázka: Pexels