Ako pripraviť web stránku pre online kampaň

Zatiaľ posledný článok o online marketingu v spolupráci s agentúrou Prime&Gentle je o príprave webu pre online kampaň.

Predtým ako začnete s kampaňou musíte na ňu pripraviť aj Váš web. Ten musí byť rýchly, prehľadný a musí byť umožnené dokončiť konverziu. Takisto musíte na váš web nasadiť analytické nástroje. Najčastejšie používaným je Google Analytics. Ten je zadarmo a poskytne vám informácie o návštevnosti vášho webu. Jeho implementáciu zvládne technicky zdatný používateľ v priebehu pár minút.

Pevne veríme, že vám naše články pomohli zorientovať sa v problematike online marketingu. Táto oblasť je veľmi široká, avšak jej základy potrebné k spusteniu prvej kampane viete zvládnuť v priebehu niekoľkých dní. Nižšie vám prikladáme zoznam webov, kde viete získať bližšie informácie:

1. Google digitálna garáž – pekne spracované krátke videá, ktoré vás prevedú základmi online marketingu. Prístup je zadarmo.

2. Blogy rôznych online marketingových agentúr

3. Skupiny na Facebook napr. tu, tu a tu.

4. Online kurzy – za tieto kurzy sa už zvyčajne platí. Dobre spracované kurzy online marketingu v slovenčine má napríklad Learn2Code.

5. Dokumentácie reklamných systémov – dokumentáciu ku Google AdWords nájdete na tomto odkaze a k facebook ads nájdete tu.