Ako si zariadiť domácu kanceláriu počas homeofficov v škandinávskom štýle

Keďže stále viac a viac ľudí pracuje z domu kvôli aktuálnej situácii, "Home-office" sa stáva dôležitou miestnosťou v domácnosti. Domáca kancelária v škandinávskom štýle dáva predovšetkým praktickosť a funkcionalitu. Škandinávsky dekor je často minimálny a používa základné farby ako biela, čierna a sivá, aby vytvoril priestor bez rušenia a neporiadku.

Ak si chcete aj vy spríjemniť a zútulniť priestor, v ktorom sa vám bude skvele pracovať, škandinávsky štýl vám k tomu môže dopomôcť.

Výhody škandinávskeho štýlu pre vašu kanceláriu:

● podporuje produktivitu

● elegantný a organizovaný štýl

● svetlo a svetla miestnosť, vám pomôžu viac sa sústrediť

● zlepšuje náladu a znižuje hladinu stresu

● kľudné a pohodlné pracovné prostredie

Ako môže severský štýl ovplyvniť vašu pohodu?

Scandi štýl sa často spája s pohodou a šťastím. Koniec koncov je známe, že severské krajiny vždy boli na prvom mieste v rebríčkoch šťastia. Severania vedia, ako vytvoriť rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom a ako uprednostniť svoje zdravie, šťastie a pohodu. To je niečo, čo je relevantné aj pre škandinávsky štýl bývania, pretože obsahuje interiérové prvky, ktoré sú známe svojimi vlastnosťami zlepšujúcimi náladu a vyhýbajú sa gýčom.

Domáca kancelária v škandinávskom štýle je úžasný spôsob, ako začleniť všetky tieto koncepty a vlastnosti do dekorácie vášho domova a vytvoriť pozitívny, pokojný a produktívny pracovný priestor.

Ako si vytvoriť perfektnú domácu kanceláriu

Rovnako ako každý prvok interiérového dizajnu, domáca kancelária je niečo, čo by malo byť navrhnuté tak, aby vyhovovalo vám osobne. Pri zariaďovaní vašej nehnuteľnosti v škandinávskom štýle by ste mali zvážiť niekoľko kľúčových vecí, aby ste vytvorili štýlový a minimalistický pocit, ktorý by vám vo výsledku mal pomôcť byť, čo najproduktívnejší:

● Svetlý a otvorený priestor s prirodzeným svetlom

● Veľa zelene a množstvo rastlín

● Prírodné materiály a textúry

● Elegantný a moderný nábytok

● Forma, funkcia a organizácia

● Teplé tóny a textil

Prirodzené svetlo

Svetlo zohráva obrovskú úlohu v každej miestnosti alebo dome. Pri vytváraní dokonalého domáceho pracovného prostredia je prirodzené svetlo mimoriadne dôležité, je oveľa prospešnejšie aj pre vás a vaše zdravie v porovnaní s umelým svetlom.

Vedeli ste, že...

...dobre osvetlený a dobre vyvetraný pracovný priestor zvyšuje spokojnosť o 24% a produktivitu o 16%? Tieto malé, ale významné zmeny môžu pomôcť zlepšiť váš pracovný tok.

Izbové rastliny a zeleň

Rastliny sú známe svojim pozitívnym vplyvom na pohodu vo všeobecnosti ako aj na fyzické a duševné zdravie. Môžu posilniť imunitný systém, zlepšiť kvalitu spánku a poskytnúť upokojujúci účinok, čo z nich robí perfektný doplnok do vašej domácej kancelárie. Rastliny vám pomôžu cítiť sa vyrovnane, pokojne a bez stresu, čo je nevyhnutné pre to, aby ste boli sústredení a produktívni.

Textúry a prírodné materiály

Zavedenie textúry do vašej domácej kancelárie je úžasný spôsob, ako dosiahnuť dokonalú rovnováhu medzi pohodlím a praktickosťou. Severský interiér sa zvyčajne točí okolo veľkého množstva dreva a kombinácie prírodných textúr a materiálov vrátane vlny, bavlny, kožušiny či ľanu. Nábytok vyrobený z dreva je tiež obľúbený, pretože remeselné spracovanie a prírodné materiály sú dlhoročnou tradíciou vo švédskom, dánskom a nórskom dizajne.

Ako začať?

1. Začnite jednoducho

Myslite na jednoduché podlahy, útulné koberce, čistý drevený nábytok a jemnú farebnú paletu. Použitie neutrálne materiály. Drevo a biela farba sú skvelé možnosti, ako sa držať témy Scandi.

2. Udržujte čistý priestor

Škandinávske interiéry sú čisté, svetlé a priestranné. Biele alebo chladné šedé steny sú skvelým základom pre škandinávsky štýl. Nemyslite si však, že nemôžete používať farby! Dôležité je, aby ste veci udržiavali jednoduché a s minimálnym neporiadkom.

3. Čo oko nevidí...

Pokiaľ je to možné, udržujte vo vašej kancelárií poriadok, skryte akýkoľvek neporiadok. Vstavané skrine sú skvelou možnosťou, rovnako dobre môžu fungovať aj ratanové košíky alebo jednoduché police či skrinky.

4. Umenie na stenách

Ak chcete umenie vystaviť na stenu, buďte jednoduchí. Myslíte na čiernobielu fotografiu alebo jednoduché písmo. Pripadne môžete zavesiť nadrozmerný nástenný kalendár. Je funkčný a praktický. Existuje veľmi veľa inšpirácií, ktoré môžete implemenovat' do vášho interiéru.

5. Príslušenstvo, ale s mierou

Ak máte radi príslušenstvo, doplnky a dekorácie, myslite na to, aby bolo všetko jednoduché, funkčné a praktické.

Či už pracujete z domu alebo potrebujete priestor na prípravu, vaša domáca kancelária by mala byť funkčná, pohodlná a zároveň štýlová. Je to vaša kancelária, takže sa nebojte prispôsobiť si ju! Buďte kreatívni so svojimi úložnými priestormi a zaistite, aby ste si izbu rozvrhli tak, ako vám to vyhovuje.


Obrázky: Unsplash a Pixabay