Ako vybrať pracovný odev, ktorý bude praktický a aj komfortný?

Čo si predstavíte pod pojmom pracovný odev? Nečudovali by sme sa, ak by to boli ošúchané montérkové nohavice a neforemná montérková blúza. O ten vzhľad by až tak nešlo, veď ide o pracovné oblečenie, ale čo komfort? Prečo by ste sa vy alebo vaši zamestnanci nemohli v pracovnom oblečení cítiť dobre?

Prostredie, veľkosť a strih

Každopádne, pri výbere pracovných odevov sa v prvom rade treba zamerať na prostredie, v ktorom bude oblečenie nosené. Ak pôjde o prácu vnútri, zvyčajne nie sú na pracovný odev kladené také nároky ako v prípade pracovného oblečenia určeného na prácu vonku, ktoré musí svojho nositeľa ochrániť pred vplyvmi počasia. Samozrejme, teba zobrať do úvahy aj prípadné špeciálne prostredie, ktoré môže vyžadovať špeciálny odev.

Pre komfort je dôležitá aj správna veľkosť a strih. Okrem svojich mier zvážte aj to, či očakávate voľnejší pohyb, ku ktorému vám môže dopomôcť väčšia veľkosť, respektíve voľnejší strih, alebo chcete tesnejšie oblečenie, ktoré môže byť v niektorých situáciach bezpečnejšie.

Všímajte si materiál, ale aj certifikáciu a rôzne detaily

Pre komfort je samozrejme dôležitý aj materiál pracovného oblečenia. Okrem toho však na jeho výber vplýva aj to, pri akých prácach bude dané oblečenie používané. A samozrejme, kvalitný materiál by mal aj dlho vydržať.

Pri kúpe pracovného oblečenie, ale aj pracovných rukavíc a ďalších súčastí pracovných „outfitov“, si všímajte aj certifikáty, ktoré by pracovný odev mal spĺňať. Rozhodne sa nemôže za pracovné oblečenie vydávať len tak hocičo.

V neposlednom rade na komfort pri nosení pracovných odevov vplývajú aj mnohé detaily. Nimi sú napríklad flexibilné manžety na rukávoch, odvetrávanie, či odnímateľné rukávy. Pre prácu v kľaku sú zase nenahraditeľné montérkové nohavice, do ktorých je možné vložiť nákolenníky.


Zdroj obrázka:
aerogondo2 / Shutterstock.com