Ako zariadiť terasu či dvor hotela alebo reštaurácie pre úspešnejšie podnikanie v gastronómii?

Vonkajší priestor je významným faktorom úspechu mnohých hotelov a reštaurácií. Pre majiteľov gastronomických zariadení je to skvelý spôsob na získanie nových zákazníkov, využitie úžitkovej plochy a potenciálny rast zisku. Vedeli ste že, dobre navrhnutá vonkajšia plocha môže zvýšiť vaše tržby až o 30%?

Dobre vybavená terasa môže slúžiť ako vynikajúca relaxačná oblasť, kde môžu hostia tráviť čas s priateľmi či s rodinou. Nestačí však postaviť niekoľko stoličiek a niekoľko stolov. To, čo zákazníci hľadajú, sú príjemné, emocionálne zážitky, ktoré si budú pamätať. Z tohto dôvodu je pri navrhovaní terasy potrebné urobiť to s vkusom a perspektívou.

Chcete zrekonštruovať vaše vonkajšie priestory a urobiť z nich niečo magické? Inšpirujte sa našimi tipmi.

Rozloženie

Príprava vonkajšieho priestoru reštaurácie začína skúmaním jeho potenciálu, najmä pokiaľ ide o veľkosť a polohu. Akýkoľvek priestor aj malý, je možné vylepšiť, a to správnym dizajnom. V prípade malého priestoru, môžete zmeniť túto oblasť na exkluzívnu, ktorá je intímna a príjemná. Ak na druhej strane máte veľmi veľký priestor, treba sa vyhnúť tomu, aby nepôsobil príliš prázdne. Preto by mal byť dobre štruktúrovaný. Zakomponovať môžete rôzne rastliny a iné dekoratívne prvky, aby prerušili monotónnosť.

Pred kúpou nábytku je potrebné si všetko preštudovať, pričom treba vziať do úvahy rôzne spôsoby využitia, na ktoré sa vonkajšia časť okrem jedla a relaxácie bude používať.

● Budete usporiadavať živé koncerty? V tomto prípade je potrebné poskytnúť dostatočný priestor pre reproduktory, nástroje alebo DJ set.

● Pokiaľ ide o pohodlie, čiže oblasť určená pre tých, ktorí hľadajú kľud, tento priestor by mal byť umiestnený dostatočne ďaleko od vstupných a výstupných oblastí, aby sa hostia mohli najesť v úplnom pokoji.

● Ďalším využitím terasy môže byť' aj vytvorenie priestoru na sedenie s pohovkami a konferenčnými stolíkmi, prípadne dokonca zriadenie rohového baru.

● Chodia k vám rodiny s deťmi? Myslite aj na rodinnú pohodu a vytvorenie miesta pre deti ako napríklad pieskovisko alebo záhradné hojdačky.

Myslite na počasie

Pri zariaďovaní vašej terasy by ste mali myslieť aj na počasie. Či už v lete alebo v zime, musíte byť vybavení tak, aby ste jednak chránili ľudí pred teplom, chladom, vetrom a dažďom. Najpraktickejším riešením, ako v horúcom období ochrániť zákazníkov pred slnkom sú určite slnečné dáždniky, pergoly alebo altánky.

Tip: To platí aj pre vás interiér. Ak sa teplota príliš zvýši, spoľahnúť sa určite môžete na ventilátory alebo zvlhčovače vzduchu, ktoré pomáhajú udržiavať vzduch čerstvý.

V zime môže byť terasa vybavená vonkajšími infračervenými ohrievačmi, dekami a rôznymi prikrývkami. Ak máte možnosť, môžete sa taktiež rozhodnúť pre pevnú konštrukciu s posuvnými sklenenými dverami, ktoré vám umožnia chrániť celú definovanú oblasť. V takom prípade je možné teplo a chlad riadiť pomocou štandardných systémov vykurovania a chladenia.

Osvetlenie

Správne osvetlenie je základnou podmienkou pri vytváraní príjemnej atmosféry a má aj silný estetický význam. Prostredníctvom svetla sa vytvára špecifická atmosféra a vnemy, ktoré môžu charakterizovať celé prostredie a nemožno ho nechať na náhodu.

To, pre aké osvetlenie sa rozhodnete záleží na vašej celkovej dekorácie v interiéri, ako aj v exteriéri a od toho akú atmosféru chcete vytvoriť. Ak chcete romantickú a intímnu atmosféru, najlepšie je použiť teplejšie a mäkšie osvetlenie. Ak máte na terase alebo v záhrade sochy alebo fontány, tie by mali byť naopak čo najlepšie osvetlené.

Výber nábytku

Nábytok je najdôležitejšou súčasťou vonkajšieho priestoru reštaurácie alebo hotela. Je to to, čo definuje charakter a štýl. Z tohto dôvodu musí byť starostlivo vybraný s prihliadnutím na estetické aspekty aj praktickejšie aspekty súvisiace s používaním.

Základnou charakteristikou je určite odolnosť voči akýmkoľvek klimatickým podmienkam a opotrebovaniu v priebehu času.

Konkrétne materiály, preto treba vyberať starostlivo, aby si zachovali svoju krásu a vydržali po čase. Odporúčame syntetický ratan, oceľ a mramor, ktoré zaručujú maximálnu stabilitu. Čo sa týka textílií, mali by ste sa rozhodnúť pre tie s dobrou kvalitou a tie, ktoré vám zaručia odolnosť voči oderu.

Z dizajnového hľadiska musí byť pri navrhovaní terasy venovaná pozornosť štýlu, ktorý musí zodpovedať zvyšku vašej lokality.

Viac detailov

Nakoniec, aby sa vytvorila exkluzívna a podmanivá atmosféra, musí byť prostredie dotvorené rafinovanými detailmi ako sú kvetináče, lampy, sviečky či rafinované obrusy.

Aby bol zážitok hostí dokonalý môžete zvážiť vonkajšiu kuchyňu či bar.

Vonkajšia kuchyňa

Ak máte k dispozícii dostatok miesta, zriadenie vonkajšej kuchyne môže vytvoriť zábavnú a interaktívnu atmosféru. Šéfkuchár pri práci pred hosťami zaručuje transparentnosť pri zaobchádzaní s jedlom, posilňuje dôveru zákazníkov a ponúka tým najzvedavejším hosťom skutočnú kuchársku šou.

Vonkajší bar

Čo je príjemnejšie ako kokteil pripravený a podávaný v záhrade? Integrovaním baru do vonkajšieho priestoru si budú môcť hostia reštaurácie užiť terasu, skôr, ako si sadnú k stolu.

Najmä počas letných dní mnohí priam vyhľadávajú reštaurácie, kaviarne či hotely, kde je možné posedieť si na terase či v záhrade. Preto sa určite oplatí, zainvestovať, transformovať či aktualizovať vaše vonkajšie priestory. Pri plánovaní na zabudnite byt' kreatívni.


Obrázky: Pexels a Unsplash