Čím potešiť na Vianoce ťažko pracujúceho a večne zaneprázdneného podnikateľa?

Nie je nás málo, ktorí sa pozeráme doma na neustále pracujúcich a zaneprázdnených partnerov, súrodencov, rodičov. Či už sa jedná o majiteľa veľkej firmy, alebo mikro podnikateľa, každý jeden by si v neposlednom rade prial občas vypnúť od povinností. Vyventilovať, alebo len jednoducho na chvíľu prestať myslieť.

Podnikatelia sú neraz chtiac nechtiac workoholici a nedá sa im len tak ľahko spraviť si dosť času pre seba. Majú v hlave v prvom rade prácu a všetky veci s ňou spojené.

Síce ani my nemôžeme za nich zariadiť, aby si mohli viac oddýchnuť, odreagovať sa, nech môžu myslieť aj na iné veci. Ale zväčša je v našich silách ich potešiť, a nejak im k tomu dopomôcť. Takže je to to najmenej, čo môžeme pre nich spraviť.

Inšpirácie na darčeky pre podnikateľov

Pokiaľ chceme obdarovať človeka, ktorý si je schopný dopriať čokoľvek, kladieme poväčšine dôraz na to, aby to bol originálny darček. Mali by sme zapojiť fantáziu a dopriať mu niečo, čo si nedokáže dopriať sám. To často vylučuje väčšinu materiálnych darov. Pred realizovaním takéhoto daru je dobré porozmýšľať, čo nám niekedy možno nie úplne priamo naznačujú naši blízki. Napríklad o čom často rozprávajú, že im chýba, na čo nemajú čas, veci ktoré nestihli spraviť keď boli mladší a podobne.

Nie je tajomstvo, že podnikatelia nemajú toľko času, koľko by si priali. Máme pre to pár tipov, ktorými môžeme dopomôcť ku pokojnejším Vianočným sviatkom.

Deň voľna

Či už sa teraz budeme baviť o našich rodičoch, partneroch či deťoch, každému z nich doprajme skutočný pokoj. Objednajme celodennú kúru vo wellnesse, u kozmetičky, masáže, terapie čokoľvek. Niečo, kde nebudú mať možnosť sedieť celý čas na telefóne a kontrolovať správy, dvíhať telefóny.

Vezmime ich do hôr, niekam kde nie je signál. Tak im môžeme na chvíľu dopriať kľud, ktorý si nie každý vie zariadiť sám. Predsa len, čo nás poteší viac v tak uponáhľanom živote, ako sa aspoň na jeden jediný deň úplne zastaviť.

Alebo pre akčnejšie typy nejaký zážitkový darček, escape room, paint ball, školu šmyku či podobnú atrakciu.

Zaslúžená pomoc

Nie nadarmo sa hovorí, že vo dvojici sa to tiahne lepšie. Pokiaľ je v našom okolí človek ktorý si z nejakého dôvodu nie je schopný zaobstarať poriadneho zamestnanca, spravme to za neho. Samozrejme v prvom rade musíme zhodnotiť, či to je finančne únosné. Pretože ak sme len na začiatku svojho podnikania a nie úplne zabehnutí, môže byť riskantné niekoho zamestnať.

Ak je to z finančného hľadiska v poriadku, určite neváhajme a zariaďme to. V prvom rade prítomná druhá sila šetrí čas, ktorý je dôležitý a častokrát pomôže zdvihnúť kvalitu služieb. V podstate darujeme niekomu ďalšie dve ruky, oči a nohy.

Predsa len dve hlavy urobia viac ako jedna a nakoniec nám bude adresát určite vďačný. A keď aj náhodou nenájdeme nikoho kto by mohol vyhovovať požiadavkám, skúsme sa tým pomocníkom stať my.

Niečo milé

Každého z nás samozrejme teší, keď si niekto všimne našu tvrdú prácu a naše pokroky. Inak to nebude ani u ľudí, ktorí už svoj cieľ dosiahli. Veď aj pokiaľ budeme najvyšší z najvyšších, vždy musíme niečo robiť pre to, aby veci naokolo fungovali. Často sa môžeme cítiť nedocenení práve tými najbližšími.

Ukážme preto, že vidíme prácu ostatných a môžeme im dať vyrobiť napríklad len vlastné tričko s potlačou “Dokonalý šéf”. Nám to možno nemusí prísť úplne vhodné, ale práve takáto drobnosť dokáže potešiť niekoho, kto má pocit, že jeho prácu ľudia nevidia.

Relax na doma

Oddych by sme ale mohli dopriať aj trvácnejší. Veľa z nás má problém sa doma uvoľniť a zabudnúť na udalosti z práce. Nevieme si užiť ten čas, lebo sa stále zamýšľame nad tým čo sme nestihli spraviť, čo sme spravili zle a podobne. A tak to má pravdepodobne väčšina z ľudí, ktorí sú sami sebe pánom.

Môžeme im teda s tým skúsiť pomôcť.

Nakúpime domov masážne oleje, aromatické sviečky do kúpeľa. Pekne to zabalíme dáme to pod stromček a pribalíme k tomu Voucher na domáci relax. Kľudne aj viackrát použiteľný. Pripravíme vaňu, alebo teda inú uvedenú službu na poukaze. Samozrejme so všetkým čo k tomu patrí a vždy keď sa dohodneme. Môže sa z toho stať príjemná tradícia.

Podnikatelia to naozaj nemajú jednoduché a v tejto dobe už vôbec nie. Preto pokiaľ práve niekto z našich blízkych podniká v akomkoľvek odvetví skúsme ho potešiť. Teraz pred Vianocami je ten najlepší čas. Môžeme to skúsiť s čímkoľvek z vyššie uvedených inšpirácií. Samozrejme je potrebné aj spomedzi spomínaných možností vyberať dôkladne.

Každý má iné záľuby, zvyky zameranie. Vo finále však každý bude vďačný za snahu. Možno sa nie úplne trafíme zrovna do ideálu, no snáď sa nik nenahnevá keď bude vidieť snahu, ochotu pomôcť.

Koniec koncov vždy si viac pamätáme ľudí, ktorí nás obdarovávajú a nie samotné dary. Dávajú nám tak najavo že na nás myslia, majú nás radi. Preto je zdvorilé dar priať, keďže zámer býva zväčša dobrý.

Pokiaľ sa poriadne zamyslíme, určite nájdeme niečo, čo bude vyhovovať. Tieto tipy na darčeky v konečnom dôsledku ocení asi každý a nie len ľudia, ktorí majú o niečo náročnejší pracovný život. Myslím že ľudia nemajú vo zvyku odmietať akúkoľvek formu oddychu. Už vôbec nie, keď sú súčasťou ľudia, ktorých milujú.


Zdroj obrázku: Pixabay