Čo by ste mali vedieť o investovaní peňazí ak začínate podnikať

Stať sa podnikateľom, je snom mnohých. Ale začať podnikať môže byt' niekedy náročnejšie - najmä, čo sa týka financií. Priznajme si, začiatky podnikania môžu byť drahé a iba niekoľko podnikateľov má k dispozícii financie na to, aby sa biznis mohol rozbehnúť.

Ak však financie máte, môžete ich investovať do vlastného podnikania, a to tak, aby ste urobili zisk a profitovali. Investícia vlastných peňazí do podnikania je možnosťou, ktorú používa mnoho podnikateľov. Začať sa dá aj v malom, hlavné je začať. Nemusí ísť hneď v začiatkoch o horibilné investície - aj keď častokrát to závisí od situácie, trhu, odboru a podobne. Existuje niekoľko spôsobov investovania.

Čo je investícia?

Jednoducho povedané, investícia peňazí je možnosť, ako použiť peniaze s cieľom dosiahnuť výnos - čo najoptimálnejšie zhodnotenie peňazí pre dosiahnutie zisku. Zjednodušene povedané, cieľom investovania je, teda lacno nakúpiť a draho predať.

Aj keď to môže znieť zaujímavo, nie každý má tu odvahu investovať peniaze aj kvôli všetkým momentálnym krízam a bankrotom. Najmä ak začínate podnikať, môže vo vás investovanie peňazí vyvolať strach.

Tip: Začínate podnikať no neviete, kde a ako začať? Prečítajte si nápady na podnikanie a v čom začať podnikať.

Investovanie na vlastnú päsť

Investovať môžete do svojho zdravia, vzdelania či bývania. Investovať peniaze, teda môžete do čohokoľvek, za účelom zhodnotenia a zisku. Takými bežnými investíciami, ktoré by mohol zvládnuť každý aj sám sú napríklad:

● Kúpa nehnuteľnosti

● Renovácia nehnuteľnosti s úmyslom predaja za vyššiu cenu.

● Akcie (aj keď tu si treba dať pozor, aby človek namiesto “investovania” neskončil ako “hráč rulety”)

Tip: Prilákať a získavať zákazníkov môžete aj cez internet. Ako podnikateľom vám odporúčame vytvoriť si vlastný web.

Ďalšími možnosťami investovania peňazí, môžu byt' trochu náročnejšie a pri nich vám naozaj pomôže odborná rada, rozhľad či skúsenosti:

● Podielové fondy

● ETF fondy

● Investovanie do dlhopisov

● Investovanie s forexami

● Investovanie s kryptomenami

● Investovanie do zlata a diamantov

● Investovanie do starožitností, známok, mincí

Investícia do vlastného podnikania

Investícia do vášho vlastného podnikania si na rozdiel od ostatných typov investícií vyžaduje viac času, pozornosti a často aj znalosti. Avšak na rozdiel od iných typov investovania ponúka vlastné podnikanie aj veľmi veľa výhod, zaujímavé možnosti, slobodu no najmä vyžaduje plné nasadenie a prebratie zodpovednosti za svoj život, svoje rozhodnutia.

Pre investovanie do vlastného podnikania budete potrebovať:

● finančný kapitál, teda peniaze určené na podnikanie

● pracovnú sila, ktorá vám bude pomáhať a pracovať na vašom podnikaní

● znalosti, teda "Know-how"

● veľa času.

● prípadne všetko vyššie spomenuté môžete získať spoluprácou s vhodnými ľuďmi.

Tip: Mnoho známych ľudí začínalo s podnikaním, investovaním a vlastným biznisom taktiež od nuly. Motivujte sa týmito inšpiratívnymi ľuďmi a ich príbehmi!


Obrázky: Pixabay a Pixabay