Čo definuje dobrú škôlku - inšpirácie nielen pre podnikanie v tejto oblasti

Prevádzkovať škôlku nie je len tak. Materské školy, majú tú funkciu, aby formovali a vzdelávali deti už v rannom veku. Z tohto dôvodu je dôležitá ich úroveň. Nie je tajomstvom, že mnohí rodičia neváhajú do škôlky investovať nemalé peniaze. Avšak nie každé súkromné zariadenie je automaticky dobré a verejne zlé.


Čo je dobrá materská škôlka?

V uplynulých rokoch vzniklo veľa rozličných predškolských zariadení, ktoré lákajú moderným vybavením, výhodnými cenami a umiestnením, kvalifikovanými učiteľmi či rôznymi PR službami a PR servisom. To však nestačí na to, aby dieťaťu naozaj poskytlo všetky potrebné podnety na to, aby sa mohlo vzdelávať.

Dobrá škôlka by mala byť' taká, v ktorej sa dieťa cíti bezpečne a je šťastné. Všetky potreby dieťaťa by v nej mali byť' naplnené, a to podľa vekových špecifík. Dôležitým faktorom je aj komunikácia medzi školou a rodičmi a učiteľmi a deťmi. Ľudia, ktorí v škôlkach pracujú, by mali mať náležité vzdelanie, ktoré je pre prácu s deťmi potrebné.

Dôležité je aj prostredie, v ktorom sa deti pohybujú niekoľko hodín denne. Je veľmi vhodné, aby deti trávili vonku čo najviac času a k tomu mali pripravené aj vonkajšie priestory, ako je napríklad ihrisko, často navštevovali aj prírodu či navštevovali rôzne múzeá alebo galérie a trávili čas zmysluplne. Ďalším rozhodujúcim faktorom je aj strava, ktorá je dôležitým aspektom pre rodičov pri výbere škôlky.

Tip: Ak máte škôlku otvorenú aj počas prázdnin, dbajte na to, aby ste strávili bezpečné leto s deťmi najmä, čo sa týka hrania na ihriskách a pod.

Materská škola by mala do detí vniesť a dať im príležitosť skúšať nové aktivity. No nielen to, zariadenia by mali ponúkať aj rôzne programy na rozvoj gramotnosti, jazykových schopností a sociálnych zručností.

Netreba zabudnúť spomenúť ani potrebné vybavenie, ako je nábytok a spotrebný materiál, bezpečnostné vybavenie, ako sú reflexné prvky, hasiace prístroje, vybavenie pre katastrofy, detektor dymu či lekárničky. Škola by mala byť miestom, ktoré je bezpečné, čisté, pohodlné a príjemné pre rodičov a deti.

Okrem iného je potrebné zaobstarať stoly a stoličky, umelecké materiály, najrôznejšie druhy hier, knihy, vonkajšie hracie zariadenia a iné potreby. Na kúpu týchto vecí je potrebné vybaviť si podnikateľský účet, nie je vhodné používať ten súkromný.

7 znakov dobrej škôlky na záver

1. Dostupnosť informácií

2. Príjemná atmosféra

3. Kvalitné referencie

4. Kvalitné vybavenie a zariadenie

5. Čistota

6. Otvorená komunikácia

7. Kvalifikovaný personál


Obrázok: Pixabay a Pixabay