Funkcie a možnosti vaňových batérií

Ak si vyberáte nástennú vaňovú batériu, tak je nutné, aby ste jej venovali dostatočnú pozornosť. Ponuka je bohatá a umožňuje vám skombinovať moderný dizajn spolu s praktickým riešením technológie. Pred samotným výberom batérie zvážte na aké účely ju budete používať. Vaňové batérie používame na napúšťanie vody do vane, okrem toho však majú tiež vývod na pripojenie sprchy.

Funkcia nástenných batérií

Každá kúpeľňová batéria si na svoju funkciu vyžaduje tiež sprchovací spínač. Populárnou alternatívou sú napríklad nástenné vaňové batérie s jednoduchou alebo dvojitou rukoväťou. Batérie s dvojitou rukoväťou majú možnosť teplého a studeného prúdu. Niektoré modely týchto batérií však môžu mať nižšiu účinnosť.

Kvalitné vaňové batérie Novaservis majú chrómové prevedenie s moderným prepínačom a technickými vývodmi. Okrem nástenných batérií môžete vybrať aj skryté batérie, ktoré sa líšia vo svojej inštalácií.

Dizajn a technológia

Kľúčovú úlohu zohráva aj výber dizajnu. Určite sa držte minimalistického a jednoduchého prevedenia, ktoré pre vás môže byť výhodou vďaka nenáročnej manipulácie. Ak vás nezaujali nástenné batérie, tak sa určite potešíte klasickým stojankovým, ktoré sú rovnako populárne.

Ani v kúpeľni sa nemusíte vyhýbať rôznym dekoráciám, ktoré vám celý priestor zútulnia a zároveň pôsobia relaxačným dojmom. Príjemne pôsobia napríklad dekoračné kvetiny, ktoré môžete priniesť do miestnosti, kde je málo svetla.

Pri výbere nástenných batérií je potrebné, aby ste riešili spôsob inštalácie a tiež možnosti prúdu vody. Výberom termostatickej batérií budete mať prúd vody a teplotu, ktorá sa nezmení, no môže dôjsť k poklesu tlaku alebo teploty. Niektoré funkcie sú užitočné z hľadiska sprchovania alebo používania vane. Môžete si tiež nastaviť teplotu vody pre individuálnych používateľov.


Zdroj obrázku: Vladyslav Lehir / Shutterstock.com