Golf nielen pridáva roky vášmu životu, ale aj život vašim rokom

Golf nie je len hra. Je to aj životná filozofia založená na tradičných hodnotách a prístupe človeka k životu. Golf je hra džentlmenov, je to fair play, sebakontrola, rešpekt k súperovi a ihrisku, disciplína, pokora, umenie vyhrávať, ale aj prehrávať.


Napriek tomu všetkému alebo práve preto, nie je historicky golf cestou len pre vyvolených, ale pre všetkých, ktorí sa stotožňujú s jeho filozofiou.

S golfom môžete začať v ktoromkoľvek veku! Je to hra pre chudých aj pre tých viac pri sebe, pre mladých aj pre starších, pre dievčatá aj chlapcov a môže v ňom vyniknúť absolútne ktokoľvek! Je to krásna hra, ktorá vyzlečie človeka donaha a na ihrisku sa ukáže, kto aký je bez rozdielu z akého zázemia pochádza!

Premenili sme zanedbané záplavové územie s kempami bezdomovcov na zelenú oázu golfového ihriska a plážového areálu. 9-jamkové golfové ihrisko v širšom centre nášho krajského mesta bolo navrhnuté tak, aby rešpektovalo hrádzu ako komunikačnú tepnu a umožnilo aktívny oddych pred aj po práci bez zbytočného cestovania všetkým generáciám záujemcov. Kratšia dĺžka jednotlivých jamiek i celého ihriska umožňuje zahrať pešo 9jamiek do 1,5hod.

Očarujúce pohľady na majestátny Trenčiansky hrad, rieku Váh ale i na hať dopĺňajú nezabudnuteľný zážitok z hry na tomto jedinečnom ihrisku konzultovanom, navrhnutom a vytvarovanom najlepšími odborníkmi v tejto oblasti Kylom Phillipsom, Markom Thawleym a Petrom Scottom. Typické záplavové územie pri Váhu s náletovými drevinami a štrkovými poľami vďaka použitiu trávy lúčnych fescues nielen pripomenú kolísku golfu v Škótsku, ale hlavne umožnia nenáročnú údržbu hracích plôch z pohľadu závlahy a prípadnej ďalšej starostlivosti a tak robia toto ihrisko ešte šetrnejšie k prírode. Dáva vám pocit akoby tu bolo od dávnych vekov a dotvára tak kolorit mesta, ktorého história siaha do roku 179 nášho letopočtu.

Aj k nám chodia pri golfe relaxovať ľudia rôzneho veku, pohlavia, či zamestnania. Medzi našimi členmi nájdete študentov základných, stredných, či vysokých škôl, lekárov, právnikov, manažérov, ale aj učiteľov, záhradníkov či seniorov na zaslúženom dôchodku. Ďakujeme našim spoluobčanom, ktorí rešpektujú našu zelenú oázu popri Váhu a nevstupujú na súkromné pozemky golfového ihriska a využívajú plážový areál a hrádzu na svoje ďalšie aktivity. Taktiež veríme, že prostredie vychováva a rovnako ako je tomu v Českej republike, či v Rakúsku postupom času bude golf rešpektovaný všetkými spoluobčanmi, ktorí možno pozerajú na golf inak, ale to neznamená, že ich deti, či vnuci vďaka tomu, že majú golf priamo v meste nevyužijú Za všetky príklady poskytneme jeden. Pán Ján Babič ešte ako poslanec Mestského zastupiteľstva hlasoval proti nášmu projektu, dnes je našim členom a na golf nedá dopustiť, keďže je tu skoro každý deň Naše ihrisko je naozaj krásne len na pohľad a je to len vďaka tomu, že sa oň každý deň starajú naši greenkeeperi a preto prosíme spoluobčanov, aby rešpektovali ich prácu a neprechádzali sa, či nevenčili psov na golfovom ihrisku.

Naše 9-jamkové ihrisko je ideálnym miestom pre golfových začiatočníkov, vylepšenie krátkej hry pre skúsenejších golfistov, ale hlavne rodinným ihriskom v uvoľnenom a priateľskom prostredí. Preto všetkých pozývame, aby si golf prišli vyskúšať k nám a môžu sa prechádzať po ihrisku každý deň. Naviac spravia veľa pre svoje zdravie!

Podľa Škandinávskej štúdie na viac ako 300 tisíc účastníkoch golfisti sa dožívajú v priemere o viac než 5 rokov ako negolfisti bez rozdielu veku, pohlavia, či socio-ekonomického postavenia! Ďalšie štúdie potvrdzujú, že golf hrá pozitívnu úlohu v prevencii a liečbe veľa chorôb ako srdcové ťažkosti, či cukrovke a pravidelné návštevy golfového ihriska pomáhajú posilniť kosti a tak prispieva golf k prevencii zlomeninám.

Golf je aktivita pre celú rodinu od malých detičiek až po seniorov. Golf je dostupný pre všetkých a náklady sú omnoho menšie než na lyžovanie či rybárčenie. Moderné golfové kluby ako aj ten náš vítajú každého a naši ďalší členovia, ktorých už máme takmer 2OO radi poradia. Klubový dom je ideálnym miestom na stretnutie nových ľudí, spoločenský život, či na vytváranie nových priateľstiev. Golf nielen pridáva roky vášmu životu, ale hlavne život a zábavu vašim rokom! Veľa zábavy na golfovom ihrisku znižuje stres, posilňuje vzťahy a udržuje vás mladistvých! Je to šport na celý život s veľa zdravotnými a spoločenskými benefitmi.

Nie je to len samotná golfová hra, ktorá prispieva k znižovaniu stresu a úzkosti. Jednoduchá prechádzka krásnym zeleným ihriskom zlepšuje náladu a zaháňa akékoľvek negatívne myšlienky a pocity a naopak zvyšuje sebadôveru.

Ľahký šport na naučenie, nemožné na úplne zvládnutie:) Golf sa naučí ľahko malé dieťa, či 70-ročný senior, ale profesionálnu výkonnosť v štýle Tigra Woodsa je veľmi obťažné dosiahnuť. Avšak pravidelná kombinácia cvičenia a čerstvého vzduchu je perfektný recept na dobrý spánok. Nielenže po kole golfu (9 alebo 18 jamiek) zaspíte rýchlejšie, ale zostanete v hlbšom spánku dlhšie. Prejdete niekoľko kilometrov a golfový švih je cvičenie pre celé telo pričom golf je šport s minimálnou možnosťou zranenia a oveľa šetrnejší na vaše kĺby než beh, basketbal či tenis.

Duševné zdravie sa stalo témou posledných rokov. Viac a viac ľudí si uvedomuje dôležitosť duševného zdravia a vplyvu na ich životy. Golf okrem “vyčistenia hlavy”, taktiež vylepšuje videnie, keďže golfisti sa musia sústrediť na malú golfovú loptičku, vedia rozlíšiť rôzne vzdialenosti a musia koordinovať ruky s očami. Zvýšenie tepovej frekvencie počas hry zabezpečí tok krvi do mozgu, čo stimuluje nervové zakončenia. Hra s ďalšími golfistami, či zahratie lepšieho kola na ihrisku je výzvou, ktorá posilňuje sebavedomie a na to všetko potrebujete zapojiť hlavu do stratégie ako vyriešiť puzzle a dostať loptičku z odpaliska do jamky na najmenej úderov so zohľadnením prevýšení, prekážok, či vetra. Toto všetko zabezpečí mozgu dosť podnetov, aby zostal aktívny a logicky fungoval.

Prechádzka po golfovom ihrisku a švihanie palicou spáli kalórie a prispeje ku chudnutiu či zlepšeniu stavu srdca. Zohýbanie, švihanie, či nosenie golfového bagu na pleciach prispeje ešte k výraznejšiemu spáleniu kalórií. Odborné štúdie preukázali, že ustavičné vystavenie plochám zelene uvoľňuje telo, myseľ, znižuje stres či úzkosť. Naviac vystavenie slnečným lúčom počas kola golfu prispieva k príjmu vitamínu D, zlepšuje rast kostí pri mladých a znižuje risk depresie, srdcovo-cievnych ochorení, či niektorých druhov rakoviny.

Spoločenský element je neprehliadnuteľný. Golf dovoľuje tráviť čas s vašou rodinou, priateľmi, ale taktiež stretnúť nových ľudí. Golf je platformou na prediskutovanie nových obchodných či podnikateľských myšlienok a prináša pozitívne vibrácie vašim firemným stretnutiam! Uzavretie obchodných kontraktov na golfovom ihrisku taktiež nie je nič výnimočné.

Oproti tímovým športom, golf je osobný. Väčšinu času hráte proti ihrisku, aby ste si zlepšili predchádzajúce skóre. Toto zabezpečí veľa zábavy a tvrdej práce, aby ste ďalší raz zahrali ešte lepšie. Našťastie aj vďaka dobrým PRO trénerom sa môžete ďalej rýchlo zlepšovať a bude to ešte väčšia zábava a výzva. Aj keď sa vám niekedy hra nevydarí, golfisti nezúfajú. Keď nedáte ľahký put, či skončíte v pieskovej prekážke, máte na výber. Môžete sa rozčúliť a vaša hra bude ešte horšia alebo sa zhlboka nadýchnuť a uznať, že niekedy život nejde ako ste to plánovali V týchto tichých momentoch na ihrisku, môžete vidieť veľký obraz. Možno sa nemusíte hneď rozčuľovať, keď vaše deti spravia neporiadok doma alebo vaša sekretárka na niečo zabudne. Golf takto posilňuje Vašu vôľu či charakter.

Golf je olympijský šport a zároveň jeden z najrozšírenejších rekreačných športov na svete, ktorý ponúka obrovské zdravotné benefity. Opakom populárnej viery negolfistov, že je to len postávanie s minimálnym pohybom. Golf ponúka veľa zdravotných benefitov, ktoré iným športom chýbajú. Je to oveľa viac, než len hra ako dostať malú bielu loptičku do jamky. Golf ponúka benefit pre mentálne aj fyzické zdravie, ktoré môžu človeku zmeniť život. Ako čoskoro uvidíte, v tomto nádhernom športe existuje niečo pre každého, tak zistite ako môže pomôcť tento šport vám! Radi by ste sa tiež zoznámili s týmto krásnym športom? Neváhajte nás kontaktovať a príďte si golf vyskúšať k nám.

Viac informácii na recepcia@golftrencin.sk / www.golftrencin.sk