Inšpiratívny príbeh, pre nakopnutie pri začiatkoch podnikania. Ako začínali iní?

Takmer každý, kto chce začať podnikať môže mať strach, či mu to pôjde a či to nebude príliš náročné. Samozrejme, že podnikanie nebýva prechádzkou ružovou záhradou a je dosť pravdepodobné, že sa v ňom budeme potýkať aj s náročnými situáciami. Ale tak na začiatku sa nám všetko môže zdať náročné.

Ak však chceme byť úspešní, mali by sme sa aj inšpirovať niekým kto sa už stal úspešným.

Samozrejmosťou je spraviť si prieskum o tom, ako začať podnikať.

Najlepšie by však bolo, keby sme si brali príklad z našich idolov, alebo z niekoho, kto podniká v rovnakej, či podobnej oblasti. Pokiaľ si ale nevieme vybrať, môžeme si pohľadať nejaké dobré príklady. Záleží od toho, s čím máme v pláne podnikať.

Úspešné podnikateľské vzorky nám môžu dodať síl v náročných situáciach a takisto inšpirácie a nápady pre ďalší rozvoj.

Dnes je veľmi moderný zdravý životný štýl a všetko čo sa ho týka je stále v podstate “in”. Zaoberá sa ním stále viac a viac ľudí. Takže to môže byť dobrým predmetom pre začatie podnikania.

Ak sa chceme inšpirovať niekým úspešným z tejto oblasti, vhodným úspešným príkladom pre nás môže byť e-shop Herbatica.sk

Kto sú to Herbatica?

Herbatica sa zaoberajú predajom už od roku 1992. Za ten čas sa venovali predaju produktov priamo konečnému zákazníkovi na svojej kamennej predajni, ale takisto aj na rôznych podujatiach. Na Winterovej ulici v Piešťanoch sú vkuse už 25 rokov.

Nefungovali na internete, ale rozhodli sa to zmeniť, keďže v tom vidia príležitosť ponúknuť ich zaujímavé produkty širšiemu okoliu, za čo najlepšiu cenu. Fungujú na trhu bez akéhokoľvek ďalšieho kapitálu, bankových úverov či ďalších investorov.

K svojmu online podnikaniu využívajú jednu z najväčších e-shopvých platforiem na Slovensku a v Čechách - platformu shoptet, ktorá v podstate ponúka na prenájom profesionálne e-shopové riešenie. Nemusíme si tak platiť vývoj vlastného e-shopového riešenia, máme tak k dispozícii hotové profesionálne riešenie prakticky okamžite.

Navyše aj vďaka shoptetu dokáže herbatica poskytovať svojim zákazníkom kvalitné služby - pretože shoptet patrí aj z technického hľadiska medzi najlepšie e-shopové riešenia.

Herbatica je rodinná firma, ktorá sa posledné roky zaujíma predajom prírodnej kozmetiky, doplnkami výživy, vitamínmi, špeciálnymi olejmi, medicínou.

O tom, že svoju prácu robia skutočne dobre hovorí množstvo reakcií spokojných zákazníkov.

Čo môže byť základ pre úspešné podnikanie online?

Podľa členov eshopu Herbatica je dôležité robiť veci nielen pre peniaze. Veľmi podstatné je robiť veci, ktoré nás bavia a takisto veci, ktoré môžu pomáhať druhým a ktoré môžu druhých nejakým spôsobom inšpirovať.

Nielen v tomto sú iní ako iné e-shopy. Napríklad aj preto, že oni rovnako ako poskytujú produkty, sú aj ochotní a schopní poskytnúť zákazníkovi dostatočné množstvo informácií, ktoré presne vysvetľujú na čo slúžia dané produkty, ako môžu pomôcť a podobne. Ich marketing je najmä nízka cena, a stopercentná starostlivosť o zákazníka. Len tak vedia byť spokojní so svojou prácou.

Pre úspech je dôležitá autentickosť

Herbatica má skvelý tím, v ktorom sú ľudia, čo sa snažia vyberať len tých najlepších výrobcov, čo sú rovnako ako oni - najmä autentickí, s vlastným príbehom.

Stále pracujú na tom, aby objavili nové a nové možnosti. Keďže pracujú s prírodnou kozmetikou a prírodné zdroje sú takmer nevyčerpateľné - no zároveň veľmi dbajú na kvalitu a užitočnosť svojich produktov.

Ich produkty sú napríklad rakytníkový olej , krémy na kĺby, bambusové slamky, bavlnené tampóny a rôzne produkty, ktoré môžu slúžiť ako alternatíva k bežným farmaceutickým produktom. Pri každom produkte dostane zákazník podrobné vysvetlenie a popis produktu na čo pomáha, aké obsahuje vitamíny.

K dostatočnej informovanosti patrí aj práca “navyše”. Síce je to finančne a časovo náročné, herbatica sa zameriava takisto na poskytovanie hodnotných informácii na svojom blogu. Píšu tu o články o rôznych chorobách a najmä o spôsoboch ako ich je možné liečiť.

Ako ukážka kvalitne odvedenej práce môže byť komplexný článok na tému liečbu psoriázy - okrem doporučovaných produktov tu do hĺbky píšu o psoriáze, o jej vzniku, príznakoch, možnostiach liečby a podobne.

Čo je dôležité pre e-shop

V e-shope je pre zákazníkov najdôležitejšie, aby bol:

● Kvalitný

● Pestrý

● Prehľadný

● Hodnotný

Tieto faktory, pomáhajú udržať si zákazníka na webe čo najdlhšie a zvýši sa tým pravdepodobnosť, že si niekto niečo kúpi. No hlavne treba zákazníkovi v prvom rade pomôcť a skutočne mu riešiť jeho problémy, na ktoré hľadá riešenie.

Záver

Príbeh Herbatici môže byť inšpirujúci pre mnohých začínajúcich podnikateľov. Už na začiatku si stanovili cieľ a to bol mať biznis, ktorý bude ľuďom pomáhať. Išli si za ním a stali sa vďaka tomu úspešní. Dôležité je sa rozhodnúť čo ideme robiť a či vôbec sme schopní niečo spraviť. Pretože neurobiť nič, môže častokrát znamenať horší koniec, ako spraviť zlé rozhodnutie.


Zdroj obrázku: Pixabay