Každý druhý zamestnanec nie je spokojný so svojim zamestnaním

Nezamestnanosť síce neustále klesá, každý druhý zamestnanec ale nie je spokojný so svojím zamestnaním. Dôvody, prečo sa mu v zamestnaní nepáči, môžu byť rôzne. Viete ale čo prinúti poctivého zamestnanca opustiť firmu?

Zlé vzťahy na pracovisku

Nevhodné správanie kolegov vie prinútiť zmeniť zamestnanie aj toho najpoctivejšieho zamestnanca, ktorý si váži prácu, ktorú má. Do práce prichádza vyčerpaný a z práce odchádza vyčerpaný. Cíti, že ak nezmení svoju prácu, spôsobí si nemalé zdravotné problémy.

Je ťažké určiť dôvod, prečo sa zamestnanci k sebe takto správajú. Každý zamestnanec chce ale podať ten najlepší výkon, chce byť pozitívne hodnotený a urobí všetko preto, aby bol prvý, najlepší. To však neznamená, že pozornosť nadriadeného si získate na úkor svojich kolegov. Nepodrážajte sa. Buďte tímový hráč. Keď váš kolega nebude vedieť vymeniť cartridge za nový cartridge HP 301, pomôžte mu. Práve týmto si získate pozornosť nadriadeného a nie tým, že budete podrážať svojich kolegov.

Nedostatočné hodnotenie za vykonanú prácu

Nízke mzdy častokrát nútia pracovitých ľudí migrovať medzi zamestnaniami. Nedostatočné hodnotenie za vykonanú prácu sa však v niektorých odvetviach vôbec nemení, a to aj napriek tomu, že mnohí apelujú na zmeny a na výraznejšie navýšenie mzdy. Jedným z týchto odvetví je aj školstvo. Spoločnosť od učiteľov vyžaduje nemožné. Viete ale aký je začínajúci plat učiteľov? Rodičia chcú od pedagógov, aby ich deti učili a vychovávali, pričom výchovu detí doma sami zanedbávajú. Dnešné deti dnes vedia, kde na internete vyhľadať tonery Q2612A, ale nevedia si pripraviť desiatu do školy a urobiť domáce úlohy bez asistencie rodiča.