Na čo si dať pozor pri prevádzkovaní zábavných atrakcií, ako napríklad bazény či trampolíny?

Pravdepodobne väčšina ľudí túži mať záhradku či väčší dvor, na oddych, relax a pre viac súkromia. Tí, ktorí majú to šťastie a vlastnia tento domáci priestor, hľadajú neustále nové spôsoby, ako si pobyt vonku spríjemniť. Záhrady dnes už nie sú iba miestom na pestovanie zeleniny či kvetov.

Spravujete, prenajímate alebo predávate záhradné bazény, záhradné trampolíny či záhradné hračky pre deti? Aké znalosti by ste mali mať a na a viete ako zákazníkom poradiť?

Bazény

V horúcich dňoch je pravdepodobne ťažké predstaviť si čas bez plávania a čľapkania sa vo vode. Voda dokáže príjemne schladiť a je to dokonalý spôsob, ako vytvoriť zo záhrady dokonalé miesto na relax. Bazén môžu využiť ako deti tak aj dospelí. Ak ponúkate bazény, pamätajte, že by mali byť' vyrobené z odolného materiálu, aby boli bezpečne a odolné voči poškodeniu.

K pohodlnému využitiu bazéna, ako aj predĺženia jeho životnosti odporučte vaším zákazníkom dokúpiť si príslušenstvo, ktoré im uľahčí montáž, aj starostlivosť bazéna na záhrade Toto príslušenstvo môže zahŕňať:

● geotextilnú podložku

● filtračné zariadenie

● kryciu plachtu

● hadice

● schodíky

● čistiace prostriedky

Bazénová chémia a čistenie

Správna starostlivosť a pravidelné čistenie bazéna sú veľmi dôležité. Určite sa nikto nechce kúpať vo vode plnej baktérií a mikroorganizmov. Pri starostlivosti sú potrebné úpravy, ako napríklad filtrácia vody, dezinfekcia vody, regulácia hladiny Ph, a k tomu je samozrejme potrebné mať efektívne čistiace prostriedky.

Bazénová chémia upravuje vodu v bazéne a bez nej je používanie bazénu prakticky nemožné a môže byť' škodlivé pre zdravie.

Bez ohľadu na to o aké bazény sa jedná, všetky vyžadujú čistenie a neustálu starostlivosť. Tieto prípravky do bazénu by sa mali zvoliť:

● chlór do bazénu

● súpravy bazénovej chémie

● aktívny kyslík; prípravok proti riasam v bazéne

● prostriedky upravujúce pH v bazéne

Vaši zákazníci by určite mali pravidelne bazény dezinfikovať, používať chlór a vybaviť sa vhodnou bazénovou chémiou.

Tip: Ak vaši zákazníci nepoužívajú bazén v zime, nezabudnite im odporučiť skvelé tipy na výlety s deťmi, ktoré určite ocenia.

Trampolíny

Aj keď sa môže zdať, že trampolíny sú určené iba na to, ako zabaviť deti na záhrade, nie je to úplne tak. Trampolínu čím ďalej tým viac, využívajú aj dospelí. Sú veľmi účinným relaxačným a cvičebným doplnkom, ako aj skvelým nástrojom pri rozvoji motoriky ľudského tela.

Bezpečná trampolína

Bezpečná trampolína by mala spĺňať požiadavky zákazníkov a zároveň mať ďalšie ochranné prvky, navyše na ktoré treba klásť dôraz.

Aké bezpečnostné prvky by mala trampolína mať?

● Skákacia plocha by mala byť' vyrobená zo stabilného materiálu

● Trampolína by mala byť' vybavená ochrannou sieťou, ktorá zabraňuje vypadnutiu

● Pružiny by mali byť' schované pod krytom

Tip: Trampolíny by malo byt' jednoduché inštalovať a montáž by nemala zaberať veľa času.

Kam umiestniť trampolínu

Trampolínu je vždy potrebné umiestniť na rovný povrch, teda na rovnú trávnatú plochu. Pozor! Trampolínu sa nikdy nesmie umiestňovať na podklad so sklom ani do stiesnených priestoroch.

Pohyb na trampolíne by mal by bezpečný. Aby sa zabránilo akýmkoľvek úrazom, je dôležité, aby mala ochrannú sieť ako aj protišmykový prístupový rebrík (pri väčších modeloch). Stabilitu zabezpečí kotviaca sada, pomocou ktorej sa konštrukcia trampolíny zaborí a upevni priamo do zeme. Potom už deťom a dospelým nič nemôže brániť užiť si a zabaviť sa na záhrade.


Obrázky: Pixabay a Pixabay