Poznáte nejaké triky, ako si zdvihnúť sebavedomie pred pracovným stretnutím?

Ktorý podnikateľ by nepoznal ten stres a určitú neistotu pred veľmi dôležitým pracovným stretnutím či pohovorom. Každému pomáha k ukľudneniu a zvýšeniu sebavedomia niečo iné. Sú ľudia a ľudia. Niektorí z nás chodia na pracovné stretnutia úplne ukľudnení, vyrovnaní. Iní zas potrebujú niečím povzbudiť, rozveseliť, podporiť. Pokiaľ chceme, aby bolo naše stretnutie úspešné, potrebujeme pôsobiť vyrovnane, sebavedomo. Treba ale, aby sme našli hranicu a nepôsobili priam arogantne.

Čo nám môže zdvihnúť sebavedomie

Samozrejme, že zdravé sebavedomia nepríde, pokiaľ nebudeme so sebou sami spokojní a ak ho nebudeme pestovať a kultivovať. K tomu, aby sme sa dobre cítili, nám môže veľmi pomôcť najmä to, aby sme sa pri pohľade do zrkadla páčili sami sebe - je dôležité byť atraktívny v prvom rade sami pre seba. Keď máme pocit, že máme zlý účes, jednoducho ho zmeňme. Nepáči sa nám naše líčenie, alebo nám príde už ohrané, tak ho radšej zmeňme.

Ak nie sme spokojní my sami so sebou, okolie nás pravdepodobne nebude vnímať inak. Ľudia z nás cítia to, čo si my o sebe myslíme. Je preto potrebné, aby sme sa cítili zdravo, pokojne, sebavedomo. Keď niekam vôjdeme, mala by z nás vyžarovať dobrá energia, charizma, istota.

Uvedomme si svoju hodnotu

Tento bod je veľmi dôležitý. Pokiaľ si budeme uvedomovať svoju hodnotu a nebudeme ochotný upustiť z našej ceny, ostatní nebudú mať na výber a budú to musieť rešpektovať. Však my si musíme určiť svoju hodnotu. Nemali by sme sa síce preceňovať, ale ani podceňovať. Každý deň si pripomeňme to, v čom sme dobrí, čo sa nám už podarilo a čo ešte by sme chceli dokázať.

Usmievajme sa

Úsmev je to najkrajšie čo môžeme rozdávať zadarmo. Spraví veľa a nestojí nič. S úsmevom vyzeráme spokojnejšie, vyrovnanejšie.

Vystrime sa

Určite nepôsobíme vysporiadane, pokiaľ sa hrbíme. Je to v prvom rade neatraktívne a môžeme pôsobiť pre okolie menej dôveryhodne.

Vôňa

Veľmi dôležité je vybrať si vôňu, ktorá nám sedí. Prispôsobme ju veku, osobnému štýlu. Nie všetky vône, sedia každej osobnosti.Tiež je vhodné, mať nejaký set parfumov pre každú príležitosť a rozlišovať, ktorý si vyberieme pre danú akciu, stretnutie - na obchodné stretnutia sa napríklad určite viac hodia elegantné parfumy so sviežou vôňou, ako výrazné drevité parfumy typu Fahrenheit od Diora.

Upravme sa

Keď chceme na ostatných pôsobiť príjemne a radi by sme získali ich dôveru, upravený vzhľad je jeden z hlavných faktorov. Predsa len, kto v nás prebudí väčší pocit dôvery? Uhladená, upravená dáma, prispôsobená outfitom na pracovné stretnutie, alebo nejaká rozbehaná pani, s neupraveným zovňajškom. Ten druhý typ ľudí na nás môže pôsobiť nepripravene, alebo by v nás mohli vzbudzovať pocit, že nemajú o stretnutie s nami záujem. To v prípade akéhokoľvek stretnutia, nielen pracovného, môže byť nevhodné.

Outfit

Nie nadarmo sa hovorí že šaty robia človeka. Predsa len, naše oblečenie rovnako ako pôsobí na nás, ovplyvňuje aj pohľad okolia na nás. Oblečme sa tak, ako by sme už vedeli, že ideme uspieť. Väčšina z nás istotne vie, aké oblečenie je a aké nie je vhodné na pracovné stretnutie, pohovor.

Ak je to v rámci našich možností, bolo by ideálne keby sme mali na sebe veci, v ktorých sa cítime pohodlne, ale aj dobre vyzerajú. Na pohodlnosti nám môže pridať obľúbený kostým, make-up ktorý sa nám podľa nás najviac hodí, obľúbený biznis parfum a podobne..

Záver

Takže pokiaľ sa chystáme či už na pracovné stretnutie akéhokoľvek typu, v konečnom dôsledku je základ mať:

● Elegantné nevyzývavé oblečenie

● Vhodné doplnky

● Zdravo vyzerajúcu tvár

● Nie priveľmi výrazný make-up ( samozrejme ak nejaký nosíme)

● Kvalitný parfém

● Dobrú náladu


Zdroj obrázku: Pixabay