Skvelé tipy na vylepšenie a dekoráciu kvetinárstva

Ak otvárate svoje kvetinárstvo, určite je vaším cieľom odovzdať vašu vášeň pre kvety ďalej. Existuje málo krásnych a kreatívnych zamestnaní, ako je práca obklopená rastlinami a kvetmi. Vedenie kvetinárstva však neznamená len pracovať v tom, čo vás baví, ale aj dosiahnuť možný zisk.

Aby ste optimalizovali vaše tržby, mali by ste naplno využiť svoju predstavivosť a kreativitu. Svet kvetinárstva je veľmi vizuálny, a ak ste sa v tejto oblasti rozhodli podnikať, určite oceníte nápady a tipy na vylepšenie vášho kvetinárstva. Ak áno, tak práve pre vás je tento článok.

Tipy na zvýšenie tržieb

Okenná výzdoba

Výzdoba výkladu podporuje „impulzné“ nakupovanie. Kvety a rastliny nie sú tovarom základnej potreby, ako je oblečenie alebo jedlo. Preto by ste nemali čakať, kým ľudia sami prídu do vášho kvetinárstva. Vy by ste ich mali pritiahnuť. Jednou z možnosti je, teda výzdoba výkladu a okien, ktoré by nemali zostať bez povšimnutia.

Ponuka kvetov

Je dôležitá mať produkty, ktorými sa budete odlišovať od konkurencie. A, preto vám navrhujeme konzervované rastliny a kvety.

Konzervované rastliny a kvety sú prírodné kvety a zelené rastliny, ktoré boli spracované tak, aby si udržali svoj čerstvý vzhľad niekoľko mesiacov, ba dokonca aj rokov. Sú to úplne prírodné kvety, ktoré prešli procesom konzervácie, aby si časom zachovali svoju krásu. S nimi môžete vyrábať všetky druhy kvetinových dekorácií a doplnkov pre rôzne akcie. Konzervované kvety sú stávkou na istotu, vaši klienti si tak môžu užiť 100% prírodný dekoratívny prvok, ktorý je neskutočne krásny a trvácny.

Čo je romantickejšie ako ruža, ktorá nezvädne?

Využite špeciálne dni a termíny

Dávať kvety je rozdávať emócie. Využite, preto všetky dôležité dátumy na zvýšenie predaja tým, že urobíte krásne kvetinové kompozície napríklad na Valentína, Vianoce, Veľkú noc a podobne.

Prezentácia je rovnako dôležitá ako kvety samotné. Dekoratívne balenie zvyšuje pozitívny efekt a zároveň zvyšuje spokojnosť zákazníkov, čo znamená, že klienti sa v budúcnosti vrátia. Niekedy rozhoduje jednoduchý detail: dekoratívne sviečky, stužka, krásny kvetináč, atď.

Nechajte klientov, aby si vás zapamätali

Postrek parfumom alebo typickou vôňou vášho kvetinárstva na papier, alebo na balenie je veľmi účinný trik, ako zvýšiť hodnotu daru. Zákazník si túto vôňu spojí s vašim kvetinárstvom.

Na navodenie nálady použite hudbu

Hudba je ideálna na vytvorenie intímnej, jemnej a príjemnej atmosféry. Kombinácia kvetov, hudby a arómy pomôže ponoriť vašich klientov do príjemného prostredia, do ktorého sa určite radi vrátia.

Predaj online

Každý deň pribúda zákazníkov, ktorí nakupujú výrobky online. Využite preto aj vy na predaj väčšieho množstva kvetov a rastlín internet. Možností máte dostatok. Môžete tak urobiť prostredníctvom niektorých sociálnych platforiem, ako sú Instagram a Facebook alebo prostredníctvom webovej stránky, teda eshopu.

Tipy, ako vyzdobiť výklad kvetinárstva

1. Vytvorte jedinečné kvetinové úpravy kombináciou rôznych farieb, textúr a tvarov.

2. Prispôsobte dekoráciu na určité dátumy. Vytvorte romantickú kvetinovú výzdobu na 14. februára, potešujúcu dekoráciu na Deň matiek či veselú výzdobu na prvé sväté prijímania a podobne.

3. Neustále aktualizujte váš výklad, prezentujte nové produkty, kvety či dekorácie. Nezabudnite ani na to pripadne akcie a špeciálne ponuky.

4. Prispôsobte dekoráciu a výzdobu ročným obdobiam. Vaša dekorácia výkladu by mala byť v súlade s ročným obdobím. Je dôležité vybrať správne produkty, výrobky, ktoré predstavujú jar, leto, jeseň a zimu.

Zariadenie a dekorácia interiéru

Zariadenie a výzdoba samotného interiéru kvetinárstva je kľúčom k úspešnému podnikaniu.

● Udržujte vaše kvetinárstvo čisté. Tak, ako pre každý podnik aj pre kvetinárstvo je dôležitý dobrý imidž, preto je kľúčové udržiavať priestor čistý a zorganizovaný. Pri práci s kvetmi a rastlinami sa môže narobiť veľa neporiadku, preto je potrebné vždy dôkladne upratať.

● Ukážte, čo dokážete. Prezentujte vaše kvetinové kreácie. Za pult môžete umiestniť police s krásnymi kvetinovými aranžmánmi v stojanoch na kvetiny, ktoré budú slúžiť ako ozdoba a zároveň ako predajné miesto na zvýšenie predaja.

● Vyzdobte steny. Nezabudnite, že vyzdobenie akéhokoľvek priestoru zahŕňa aj steny. Využite výhody vašich produktov na výzdobu stien a pochváľte sa svojimi výrobkami!

● Vytvorte si priestor na prácu s kvetmi. Mnoho zákazníkov by určite zaujímalo, ako pracujete s rastlinami a kvetmi, preto odporúčame, aby ste na vytváranie rôznych kytíc a iných produktov využili otvorený priestor ako vašu „dielňu“. Použite pekný stôl s pomôckami, ktoré potrebujete k vašej práci.

Tip: Ak máte dostatok priestoru, môžete vašich zákazníkov rozmaznať napríklad tým, že pre nich vytvoríte mali kútik, kde si môžu pri čakaní posedieť na pohodlných závesných kreslách, taktiež im môžete ponúknuť nápoj a na konferenčný stolík môžete vystaviť vaše vizitky, časopisy o kvetoch či niečo malé pod zub.

Vytvorte kvetinárstvo, ktoré skutočne vynikne medzi ostatnými a uvidíte, že nielen vaše kvety, ale aj tržby a zisky budú kvitnúť.


Autor: Dominika Blchova
Obrázky: Unsplash a Unsplash