Staviate budovu pre kancelárske účely? Týmto chybám by ste sa mali vyhnúť

V dnešnej dobe sa stále častejšie stavajú budovy, v ktorých sa po dokončení prenajímajú kancelárske priestory. Veľa z týchto budov vďaka “malým” chybám, nikdy nedosiahne zaplnenú kapacitu.


Najčastejšie chyb pri stavaní budovy:

1. Nesprávne rozmiestnenie miestností

Toto je jedna snáď pravidlom. Pokiaľ sú priestory nepremyslené, môžu vzniknúť veľké nezhody medzi majiteľom a niekým, kto si miestnosť prenajíma. Často sa stáva, že na jednu kanceláriu pribudnú všetky “tmavé kúty”, alebo má na veľkú miestnosť málo okien, či naopak.

Ďalšia z chýb pri rozmiestnení je, keď nemá každá kancelária osobitný prístup. Síce je pravda, že sa to už nestáva tak často, ale stále je to chyba, ktorá odláka nejedného potencionálneho nájomcu.

2. Vykurovanie

Samozrejme šetrenie je potrebné, avšak treba dávať pozor na to, kde sa šetrí. Dá sa šetriť aj na kúrení, to je pravda, ale všetko treba riešiť s rozumom. Čiže ak máme veľkú miestnosť, nesmieme tam nechať jeden radiátor, to jednoducho nestačí. Treba podmienky prispôsobiť veľkosti, pokiaľ chce mať majiteľ budovy nájomcov aj v zime.

Ale ak chceme ušetriť na kúrení, mali by sme zvoliť kvalitné zateplenie budovy. V posledných rokoch, je zateplenie čoraz jednoduchšie a rýchlejšie. Existuje čoraz viac variant, ktoré sú k prírode šetrnejšie, napríklad celulózová fúkaná izolácia, takže o životné prostredie netreba mať strach, polystyrén už dávno nie je v móde.

3. Lacný materiál

Pri vybavovaní miestností, ale aj pri kúpe materiálu, sa nám skôr či neskôr prejaví, ako veľmi sme si dali záležať na kvalite. Výber takýchto vecí, by sme mali nechať na odborníkov, oni predsa najlepšie vedia, čo je pre stavbu dobré.

Dávať si pozor na výber:

- okien

- podlahy

- dverí

- zateplenia

- kúrenia

- nábytku

4. Nevhodný výber fasádnej farby

To že farba bude vyzerať dobre neznamená, že to bude aj praktické. Majitelia budov radi vyberajú úplne tmavé farby, pravé pre ich atraktivitu. Avšak nie je to veľmi praktické, keďže tmavé farby majú vo zvyku prehrievať izolačný systém, ktorý môže v letných mesiacoch dosiahnuť až 70 °C. Môže to výrazne ovplyvniť trvácnosť farebnosti omietky. Taktiež to môže zapríčiniť praskanie omietok.

5. Zateplenie budovy

Prvá chyba, ktorú ešte stále pár ľudí robí je, že budovu ani nezateplia. Zväčša to je kvôli tomu, že si myslia, ako veľmi na tom ušetria. Opak je však pravdou. Peniaze ktoré investujeme do zateplenia budovy, sa nám do pár rokov vrátia, čiže postupom času, je to pre nás zisková záležitosť.

To, či si vyberieme ako možnosť zateplenia odvetranú fasádu, celulózovú izoláciu, zateplenie za pomoci polystyrénu, alebo drevovláknitú izoláciu, výrazne ovplyvní typ budovy. Najlepšie je, nechať si poradiť od niekoho, kto s tým má dlhoročné skúsenosti.

Pokiaľ ste sa teda rozhodli budovu postaviť, nezabudnite myslieť na praktickosť, určite sa vám to skôr či neskôr vyplatí.


Obrázok: Pixabay