Viac úložného priestoru a praktické doplnky pre krajší domov

Hoci zariaďovanie domácnosti prináša so sebou nejednu starosť a možno aj prebdené noci, ale na druhej strane, ak všetko dobre dopadne a my si svoj príbytok zariadime podľa vlastných predstáv, budeme maximálne spokojní. Ak si všetko vopred premyslíme, stanovíme cieľ, vieme, aký máme štýl a čo očakávame od nábytku a doplnkov do domácnosti, potom sa môžeme tešiť z pekne a vkusne zariadeného domu či bytu.


Nájdite miesto svojim obľúbeným knihám

Nie každý je knihomoľ alebo vášnivý čitateľ. Ale pravdepodobne v každej domácnosti nájdeme menšiu či väčšiu knižnicu rôznej veľkosti, tvaru, farebného prevedenia či materiálu. Či už čítame knihy, alebo nie, určite sa ich zopár nájde u každého z nás.

Samozrejme, aj taký kus nábytku, akým je knižnica, prispôsobujeme veľkosti miestnosti, v ktorej sa knižnica nachádza, možno však povedať, že ide najčastejšie o obývačku. Koľkými regálmi bude disponovať, je opäť individuálne a záleží aj od nášho osobitého vkusu. A okrem toho, môžeme si do regálov umiestniť aj iné doplnky, napr. rodinné fotky v rámikoch, spomienkové predmety alebo iné maličkosti, ktoré potešia.

Veľa času v nej síce netrávime, ale tiež má svoj význam

Reč je o miestnosti, do ktorej vchádzame pri návrate zo školy či práce a opúšťame ju ako poslednú, keď z domu odchádzame. Predsieň alebo jednoducho povedané – chodba. Hoci sa v nej pohybujeme čo najmenej, jej význam je rovnako dôležitý, čo sa týka zariadenia.

Nakoľko ide väčšinou o menšiu plochu, treba ju zariadiť čo najpraktickejšie. Čo by však nemalo v predsieni chýbať, je rozhodne predsieňová stena. Na trhu je množstvo rôznych štýlových a moderných predsieňových stien vhodných do domov i bytov. Ak sa rozhodneme pre správnu predsieňovú stenu, ktorá bude nielen pekná, ale aj praktická, získame navyše aj úložný priestor.

Populárny doplnok i praktický pomocník

Hoci sa väčšina z nás nerada pozerá na seba do zrkadla a hlavne ráno, keď vstávame z postele, zrejme však neexistuje domácnosť, v ktorej by zrkadlá neboli. Aj taký bežný doplnok môže oživiť a skrášliť miestnosť, v ktorej sa nachádza.

V súčasnosti je čoraz populárnejším trendom mať zrkadlá vo viacerých miestnostiach domu či bytu. Pri výbere zrkadiel do domácnosti by sme mali brať do úvahy jeho veľkosť, tvar, rám a v neposlednom rade aj umiestnenie. Rovnako aj zohľadniť štýl, v ktorom je zariadený náš interiér.


Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com