Výber týždňa @maléPODNIKANIE.sk: 1/18

Pozrite si náš prvý tohtoročný výber toho „naj” nielen v slovenskom malom podnikaní..


#inovácieatrendy

Príležitosti v oblasti služieb pre freelancerov, nárast počtu technologických startupov založených ľuďmi bez technologického backgroundu, on-demand služby v B2B segmente a dominancia nákupnej sily generácie Y - to sú štyri biznis trendy pre rok 2018, na ktoré upozorňuje Forbes.

#financovanieapodpora

Ministerstvo pôdohospodárstva vyhlásilo výzvu na podporu slovenských malých farmárov. Chce im pomôcť pri štarte podnikateľskej činnosti a rozvoji rastlinnej aj živočíšnej výroby. Výška podpory môže byť až 15 000 EUR (polnoinfo.sk).

#podnikateľsképrostredie

Zmeny v oblasti správy daní, dane z príjmov fyzických osôb a príjmov nerezidentov zo zdroja v Slovenskej republike, nové daňové úľavy za účelom podpory inovácií, zavedenie dane pri odchode u právnických osôb a novela zákona o DPH - rýchly prehľad slovenského folklóru - každoročných zmien v oblasti daní pripravil pre rok 2018 Trend.

#ľudiaapríbehy

Vik­tor Bu­kov­čan a Ja­ro­slav Moc­kov­čiak sto­ja­ za no­vým kon­cep­tom pizzérie, vďaka ktorému si pomocou aplikácie vyskladáte vlastnú pizzu (startitup.sk).


Ešte raz vám želáme šťastný nový rok!


Andrea Orgoníková
Miro Kubis
Erik Kubička

Foto: freeimages.com