Výber týždňa @maléPODNIKANIE.sk: 17-18/18

Pozrite si náš výber toho „naj” nielen v slovenskom malom podnikaní za uplynulé dva týždne..#inovácieatrendy

Na blogu Websupportu ste si tento týždeň mohli prečítať veľmi aktuálne informácie o ochrane dát na Facebooku.

#financovanieapodpora

Na podanie žiadostí o dotácie pre tento rok, tzv. priame platby, majú poľnohospodári čas už len do 15. mája (polnoinfo.sk).

Slovenský Forbes priniesol článok sumarizujúci tipy, ako zaujať investora od Andreja Kisku mladšieho.

#podnikateľsképrostredie

Z oblasti regulácií prichádzajú pre podnikateľov, najmä v digitálnej sfére, zlé správy. Po prvé - blíži sa účinnosť GDPR. Netreba sa toho však báť, v dlhodobom horizonte je legislatívna úprava ochrany dát všeobecne dobrá vec a čo sa týka povinností podnikateľov - môžete získať konkurenčnú výhodu (zoznam.sk).

Na druhej strane, Slovenská aliancia pre inovatívnu ekonomiku upozorňuje, že pripravovaná európska regulácia autorských práv sa môže pre inovátorov stať ozajstným problémom.

#ľudiaapríbehy

Český startup Samurai Shot vyrába nápoj, o ktorom tvrdí, že môže nahradiť nielen energetické ale aj alkoholické drinky (STARTITUP).

V rámci projektu 30pod30 predstavil Forbes Jakuba Jurovýcha, spoluzakladateľa tech firmy Operam.

#marketingastratégia

V rámci pilotného projektu novonadviazanej spolupráce s agentúrou Prime&Gentle sme priniesli prvé dva články na tému online marketing. Prvý sa zaoberá všeobecným predstavením výhod online marketingu. Druhý mapuje online marketingové kanály.

#vyberámezknižnice

Aj naša Knižnica vydala dve marketingové tajomstvá - materiál o marketingovom pláne a prezradila tiež pár základných zákonov marketingu.

 

Erik Kubička
9. 5. 2018


Foto: samuraishot.cz