Výber týždňa @maléPODNIKANIE.sk: 26-27/18

Pozrite si náš výber toho „naj” nielen v slovenskom malom podnikaní za uplynulé týždne..

#vzdelávaniealeadership

Chcete mať šťastný život? Jedna jednoduchá rada sa týka aj podnikania - zarábajte na tom, čo vás baví.. (svetbohatych.com).

#podnikateľsképrostredie

Tak, a je to tu! Náš vymakaný systém elektronickej komunikácie sa odteraz bude týkať aj živnostníkov (Finančná správa).

Zamestnávať mamičky po rodičovskej? Okrem toho, že je to normálne a správne, to prináša aj prekvapujúce benefity (podnikajte.sk).

#ľudiaapríbehy

Podnikateľské príbehy, keď niekto zanechal prácu v korporáte a začal s podnikaním, sa množia. Jedným z takých je aj Ivan Filip a jeho Hambáč. Tešíme sa! A najmä naše chuťové poháriky..:) (Forbes)

Príbeh Slovenky Anežky Boriovej je podobný. Predala úspešnú firmu a dnes pomáha so vzdelávaním detí na Madagaskare (STARTITUP).

SAShE, Virtual Reality Media, pelikan.sk a, áno aj kontroverzný Modrý koník a ďalšie firmy, za ktorými sú Slováci a Slovenky. Šesť našich úspešných krajanov radí, ako byť úspešnými v živote i podnikaní (SME).

Šikovní a úspešní ľudia pomáhajú iným šikovným ľuďom, aby sa stali úspešnými. To je zhruba charakteristika brandingovej agentúry Malina Studio (STARTITUP).

Koncept Būcheck mladých Slovákov Petra Szamuhela a Zuzany Zuzákovej je hitom v moravskej metropole (Forbes).

Úspešní v podnikaní sú aj naši súčasní či bývalí vrcholoví športovci. Pozrite si podnikateľské príbehy Mariána Hossu, Dominika Hrbatého, Petra Velitsa a iných.. (STARTITUP).

#kalendáraeventy

S menším oneskorením tiež prinášame článok od podnikajte.sk s informáciami o víťazoch súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2018. Gratulujeme!

#marketingastratégia

Dobrá správa pre youtuberov! Platforma chystá revolučné zmeny, vďaka ktorým budú väčšie možnosti zárobku (TECHBOX N).


Erik Kubička

11. 7. 2018


Foto: hambac.sk