Výber týždňa @maléPODNIKANIE.sk: 28-31/18

Pozrite si náš výber toho „naj” nielen v slovenskom malom podnikaní za uplynulé dovolenkové týždne..

#vzdelávaniealeadership

Neprestávajte sa učiť! To je určite rada, ktorou sa oplatí riadiť nielen podnikateľom. Forbes však odporúča sedem zručností, ktoré sa síce učia ťažko, ale oplatia sa o to viac..

#podnikateľsképrostredie

Z portálu podnikajte.sk budeme v nasledujúcom období vyťahovať články ohlľadne financovania podnikania. Tento je o podnikateľských úveroch..

#ľudiaapríbehy

Slovenský výrobca destilátov Bird Valley Distillery vyrobila prvý slovenský prémiový gin a kombinuje v ňom slovenské tradície (STARTITUP).

Príbeh Slovenky Zdenky Jakešovej je dobrodružný. Dnes však robí to, čo ju baví a má úspešnú firmu so zážitkami v Taliansku (Forbes).

Firma mladého podnikateľa Tomáša Tiefenbacha vyvinula AI riešenie Lurity, ktoré môže poraziť klasické billboardy (STARTITUP).

Bratislavský fastfood Ty Somaru s mexickými špecialitami je taký úspešný, že musí riešiť svoju expanziu (Forbes).

Iný street food, Majstri Haluškári, postavil svoj úspech na tradičnom slovenskom jedle (STARTITUP).

Jeden z globálnych lídrov v počítačovej bezpečnosti, český Avast, kúpil slovenskú vývojársku firmu INLOOPX (Forbes).

K-Way & Toust je jednoznačne príbeh nielen týždňa. Táto minikaviareň v Senci je priam stelesnením toho, čomu sa primárne venuje náš web (STARTITUP).

Marián Labanič a jeho dvaja spoločníci zo Sniny vymysleli naozaj originálnu a, najmä pre mužov, užitočnú vec - ich prenosný bar vyzerá ako bandaska, a tak sa aj volá "bardaska". Keďže ho však vraj obľubujú hlavne Nemci, premenovali ho na The Jerry Can Bar..;) (Forbes)

Prečítajte si aj príbeh úspešného mladého podnikateľa, investora a filantropa Borisa Zeleného (STARTITUP).

Slovenka Silvia Slobodová úspešne podniká v Miami a pomáha slovenským biznisom preraziť v USA (Forbes).

Rodina Mikušovcov z Trenčína vyrába skvostné šperky a ako jediná firma zo Slovenska sú členmi diamantovej burzy (STARTITUP).

#marketingastratégia

Internetový obchod sa oplatí čoraz väčšiemu množstvu podnikov, aj tých lokálnych. Biznisweb ponúka prípadovú štúdiu o vybudovaní jedného úspešného lokálneho e-shopu od nás z Nemšovej..


Erik Kubička

5. 8. 2018


Foto: facebook.com/kwayandtoust/