Výber týždňa @maléPODNIKANIE.sk: 3-4/19

Pozrite si náš výber toho „naj” (nielen) v slovenskom malom podnikaní za uplynulé týždne..

#vzdelávaniealeadership

Hovorí sa o tom stále, ale pre tých, ktorí to prežívajú, to treba stále opakovať - ak chcete niečo dosiahnuť, zlyhania vás nesmú zastaviť (Forbes).

#podnikateľsképrostredie

Accace prinieslo infografiku o tom, ako to vlastne bude po povinnom napojení registračných pokladníc na systém Finančnej správy.

A keď už sme pri Finančnej správe, tá pripravila tento videonávod v súvislosti s prechodom všetkých podnikateľov na elektronickú komunikáciu (ešte keby tak stíhali pripraviť všetky veci, napr. nové formuláre).

Rok 2019 je prvým rokom dekády, ktorou chce OSN pripomínať prínos rodinných fariem (poľnoinfo.sk).

Portál podnikajte.sk pripravil zoznam zmien v živnostenskom zákone pre rok 2019 a zosumarizoval aj také legislatívne zmeny, ktoré podnikateľov potešia.

#ľudiaapríbehy

Sóda priniesla podnetný rozhovor so spoluzakladateľom Skype aj o prekonávaní neúspechov..

Eva Polomská, jediná žena medzi dvadsiatkou kuchárov roka na Slovensku sama varí pre rodinnú reštauráciu v Spišskej Novej Vsi (Forbes).

Ani príbeh Lucie Krištofíkovej nie je z kategórie štandardných. Pánskych krajčírstiev na mieru je u nás málo a žien, ktoré ich vlastnia ešte menej (Forbes).

Produkty slovenskej spoločnosti Amena Smart Displays vás nasmerujú na koncerty svetových umelcov i na preteky F1 (STARTITUP).

No a iná slovenská firma, NG Aviation, zase rieši pohyby na letiskových plochách (STARTITUP).


Erik Kubička
29. 1. 2019

Foto: Facebook Amena Smart Displays