Výber týždňa @maléPODNIKANIE.sk: 41-42/17

Pozrite si náš výber toho „naj” nielen v slovenskom malom podnikaní za uplynulé dva týždne..


#leadershipavzdelávanie

Rozhodovanie neoddeliteľne patrí k manažmentu a podnikaniu. Čo však patrí k schopnosti rozhodovať sa správne? Prezradil Forbes..

#zodpovednépodnikanie

Stereotypy škodia biznisu. Väčšiemu zapojeniu žien do podnikania treba nielen fandiť, dá sa mu aj pomôcť (Business Leaders Forum).

#inovácieatrendy

IKEA neprestáva inovovať. Tentokrát spúšťa vlastnú aplikáciu, ktorá jej zákazníkom pomôže pri zariaďovaní interiéru. Volá sa IKEA Place (Sketcher).

#podnikateľsképrostredie

Slovné spojenie sociálny balíček väčšinou pre podnikateľov znamená niečo negatívne. Balíček podľa Jozefa Mihála taký rozhodne nie je..

To, že Estónsko je lídrom v oblasti e-governmentu, sa už vie dlhší čas. Vedeli ste však, že vyplnenie daňového priznania či založenie firmy tam trvá doslova len minúty? (Český rozhlas)

Avšak späť na Slovensko - náš malý podnikateľ strávi byrokraciou priemerne 20 dní v roku (Trend).

A keď už sme pri reguláciách - pozrite sa na tie týkajúce sa konkrétne podnikania v oblasti kaderníckych služieb (uspesne-podnikanie.sk)

#financovanieapodpora

Výzva na prihlasovanie do podnikateľského inkubátora NPC je predĺžená do 31.10.2017! Tak rozmýšľam, čo by sa muselo stať, aby štát a s ním prepojené agentúry niekedy začali plánovať spôsobom, aby sme tieto šibeničné termíny nemuseli nahrádzať ďalšími (šibeničnými termínmi).

#ľudiaapríbehy

Slovenský Urpiner zvíťazil so svojím tmavým pivom na prestížnom podujatí Beer Star (Dobré noviny).

Roľnícke družstvo Bzovík v okrese Krupina sa pustilo do realizácie projektu najväčšej mliečnej farmy v strednej Európe (STARTITUP).

Forbes prináša výročný rebríček Top 20 žien v slovenskom biznise. Pozrite si vybranú desiatku..

#marketingastratégia

Ožíva podujatie Trenčín mesto módy. Už to samo o sebe je dobrá správa. V rámci aktuálneho ročníka vyhlásili tiež ceny Top dizajnér roka, ktorú vyhrala mladá Trenčianka Lucia Sládečková a Zlatá fatima. Tú získala slovenská značka PLEZURO.

Koniec digitálnej reklamy ako ju poznáme. Tento článok (i keď s otáznikom na konci) sa objavil na blogu Visibilty krátko pred vypuknutím šialenstva menom Facebook Prieskumník. Nuž, všetko sa mení a to, ako nám táto novinka zmení život si najskôr v pokoji zanalyzujme. Nakoniec, je to zatiaľ len pilot..


Erik Kubička

23. 10. 2017

Foto: urpiner.sk