Výber týždňa @maléPODNIKANIE.sk: 41-42/19

Pozrite si náš výber toho „naj” (nielen) v slovenskom malom podnikaní za uplynulé týždne..


#financovanieapodpora

V minulom výbere dominovali dobré správy z podnikateľského prostredia, v tomto to budú pozitívne novinky z oblasti financovania a podpory. Takže..

1. Slovak Business Agency sa opäť zapája do kampane SME WEEK určenej na podporu malých podnikateľov. V rámci nej je tu znova možnosť získania výhodného úveru na podnikanie.

2. Naša biznis agentúra #1 zjavne nezaháľa a v rámci činnosti Národného podnikateľského centra opäť otvára svoj Inkubátor NPC. Chválime aj nový prístup k plánovaniu - podnikatelia môžu svoje nové projekty prihlásiť do 24. 11. 2019 a to je dostatok času.

3. Novým podnikom bude pomáhať aj investičná platforma Crowdberry, ktorá bude spravovať takmer 12-miliónový balík štátnych prostriedkov určených na podporu začínajúcich slovenských firiem (Trend).

4. No a na záver - košický startup Matsuko, ktorý vyvíja prevratnú technológiu umožňujúcu 3D holografické prepojenie v rozšírenej realite, získal investíciu takmer milión eur, prevažne od britsko-slovenského investičného fondu IPM a skupiny súkromných investorov (Forbes).

#inovácieatrendy

Aj pri takej zdanlivo (ale naozaj len zdanlivo) jednoduchej veci ako je výber web hostingu musíte dbať na veľa vecí, ak si chcete vybrať správne. Tie najdôležitejšie mapuje Marketinger.

#ľudiaapríbehy

Mladý chalan z Prievidze, Martin Jakubis, založil firmu Slovenské hotdogy. Jeho hotdogy na slovenský spôsob sú jedinečné (NOIZZ).

Slovenskému podnikateľovi sa nepodarilo oživiť značku Favorit. Kedysi slávna cyklistická značka hlási opäť koniec (STARTITUP).

Vďaka projektu Za Oblôčkom spolupracujú remeselníci i handmade tvorcovia a objavuje ich celý svet. Prečítajte si rozhovor s jeho spoluzakladateľkou Lenkou Olejárovou (Som handmade tvorca).

Martin Devečka, ktorý ako cukrár získal vo Francúzsku michelinskú hviezdu, sa na vrchole kariéry rozhodol pre návrat na rodný Liptov a spolupodieľa sa na cukrárni Arch Caffé (Forbes).


Erik Kubička
21. 10. 2019

Foto: facebook.com/slovenskehotdogy/