Výber týždňa @maléPODNIKANIE.sk: 45-46/17

Po oslave 17teho novembra si pozrite náš výber toho „naj” nielen v slovenskom malom podnikaní za uplynulé dva týždne..


#leadershipavzdelávanie

Spôsobov, ako začať podnikať, je veľa. Jednu z tých rozumných ciest vysvetľuje vo svojom článku portál businessleaders.cz.

#inovácieatrendy

Oplatí sa investícia do bitcoinu? Na túto otázku, ktorá trápi viacerých z nás, sa pokúša dať odpovede článok od touchit.sk.

Čo odlišuje úspešné eshopy od tých menej úspešných? Pozrite si ponaučenia od tých najpovolanejších.. (touchit.sk)

#podnikateľsképrostredie

V našej Online poradni často odpovedáme na veci súvisiace so zriaďovaním prevádzky. Podnikajte.sk nám v tom pomáha a všetko pekne sumarizuje..

#financovanieapodpora

Aj vás zaujíma, kam ide najviac eurofondov? Aspoň projekty v oblasti cestovného ruchu zmapoval Trend..

#ľudiaapríbehy

Startitup.sk vybral päť slovenských výrobkov s top svetovým renomé - čokoláda z Nitry, pivo z Banskej Bystrice, košický med, trnavská medovina i alkoholické džemy. Skrátka - samé dobroty..

Zuzana Muránska vyhrala boj s rakovinou a dnes vyhráva i na poli biznisu (refresher.sk). Jej srdcovkou je sieť profi kaderníctiev a kozmetických služieb Salon IX.

Československé lifestylové DayByMe je v súčasnosti najsťahovanejšou aplikáciou na slovenskom AppStore (startitup.sk).

Zlyhania a pády sú síce nepríjemnou ale neoddeliteľnou súčasťou podnikania. Jedna takáto udalosť neobišla ani jeden z najvyhľadávanejších slovenských hotelov Chateau Mignon (Trend).

#kalendáraeventy

No a podnikateľské neúspechy sú také dôležité, že majú aj vlastnú akciu. Volá sa Fuckup Nights. Lebo aj o zlyhaniach treba hovoriť.. (Trend).

Poznáme finalistov STARTUP AWARDS 2017 (Trend). Ich mená (Kontentino, Matsuko, Minty, Neseda, Netcore (Unimus), Poetic Studio (Sacred Fire), SaftraPhotonics a Virtual Medicin) zatiaľ nie sú veľmi známe, ale možno práve táto súťaž to zmení..

Štartuje aj už 12ty ročník súťaže EY Podnikateľ roka (startitup.sk).


Erik Kubička

20. 11. 2017

Foto: autor