Výber týždňa @maléPODNIKANIE.sk: 45-47/18

Pozrite si náš výber toho „naj” nielen v slovenskom malom podnikaní za uplynulé týždne..

#vzdelávaniealeadership

Byť dobrým manažérom je výborné. Ďalší krok je naučiť sa byť lídrom (Forbes).

#zodpovednépodnikanie

Manželia Zvalovci prevádzkujú už známu pekáreň bez odpadu U Dobrožrúta v Bratislave a pripravujú ďalšiu predajňu i eshop (Forbes).

Poskladať si nábytok z krabíc od pizze? Aj tento zaujímavý a ekologický nápad pochádza zo Slovenska (Kreativita).

#inovácieatrendy

Ak máte optimalizovaný web, efektívne využívate email či sociálne siete a vyvíjate mobilné aplikácie, podľa Business Leaders držite krok s digitálnou dobou.

#podnikateľsképrostredie

V ostatnom období prichádzajú pozitívne správy pre hotelierov. Znižuje sa DPH na ubytovacie služby (podnikajte.sk) a poplatky za hudbu/TV už budú platiť iba jednému ochrannému zväzu (Trend).

Zverejňovanie platov v pracovných inzerátoch. Ako vyzerá nová legislatíva z pohľadu kandidátov a zamestnávateľov? (Hľadači pokladov)

#ľudiaapríbehy

Gantnerovci majú v krvi nielen lyžovanie a hory ale aj krčmárčenie (Trend).

Revolučný fínsko-slovenský startup Solved získal investície od venture capital firiem vo výške viac než milión eur (STARTITUP).

Dopravná firma Vedos z Petrovian je treťou najrýchlejšie rastúcou spoločnosťou na východe Slovenska, no majiteľ stále jazdí na kamióne (Forbes).

Slovenský startup Kontentino pomáha firmám s marketingom na sociálnych sieťach (Daily upgrade).

Startup trojice Slovákov Blue Vision Labs zaoberajúci sa rozšírenou realitou kúpil za desiatky miliónov dolárov najväčší konkurent Uberu Lyft (Forbes).

Tomáš Baťa bol jednoducho veľký vizionár a dodnes je inšpiráciou (podnikajte.sk). V Čechách sa stal podnikateľom storočia (Česká televize).

Slovák Peter Stračár vedie európske operácie amerického giganta General Electric a v interview s Trendom hovorí o tom, ako uspieť globálne.

#voľnýčasaštýl

Dobre sa najesť už môžete aj mimo hlavného mesta. Pozrite si prehľad desiatich top mimobratislavských reštaurácií od Trendu.

#marketingastratégia

Strossle, Boosterberg, SMBee, Exponea, AIMmonitor či Nettle - tak toto je, podľa Sódy päť top marketingových nástrojov. Vedeli ste, že ich je vlastne šesť, a že sú zo Slovenska?


Erik Kubička

27. 11. 2018

Foto: dobrozruti.sk